Դավիթ Մելքումյանը խոստացավ պատմել Եվլախի բանակցությունների մասին
«Իրենց կողմից առաջարկներն շատ էին ու բազմազան, բայց որոշում կայացնողը Արցախի ժողովուրդն էր։ Արցախի ժողովուրդը որոշում կայացրեց, որ մենք չենք ուզում ապրել ադրբեջանցիների հետ»,- այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արցախի Ազգային ժողովի պատգամավոր Դավիթ Մելքումյանը՝ անդրադառանալով հարցին, թե ի՞նչ էին բանակցում ադրբեջանցիների հետ Արցախի հայաթափումից առաջ:
Հարցին, թե ի՞նչ կետեր էին առաջարկում ադրբեջանցիներն արցախցիներին, Մելքումյանը պատասխանեց․ «Այնքան շատ էին, որ ես այդ մասին մեկ ժամ պետք է խոսեմ։ Ամենայն հավանականությամբ այս շաբաթվա վերջին ասուլիս կտամ բոլորի համար, մանրամասն կխոսենք»։
Հիշեցնենք, որ 2023 թվակաի սեպտեմբերի 21-ին Եվլախում կայացած հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում էր Դավիթ Մելքումյանը։ Նա այսօր ասաց, որ առաջիկա օրերին մանրամասներ կներկայացնի, թե ինչ է բանակցվել այդ օրերին։