Արքայազն Ուիլյամը տանկի մեջ Էստոնիայում՝ Ռուսաստանի սահմանի մոտ
Եթե ​​թագավորական այցերը պետք է դիտել որպես հաղորդագրություն, ապա Ուելսի արքայազնի այցը Էստոնիա, որտեղ նա լուսանկարվել են տանկի մեջ՝ Ռուսաստանի սահմանի մոտ, հավանաբար ամենաուղիղ ուղերձներից մեկն է:
Արքայազն Ուիլյամը ժամանել է Էստոնիա՝ աջակցելու բրիտանական զորքերին Մեծ Բրիտանիայի ամենամեծ արտասահմանյան առաքելությանը, որը նպատակ ունի պաշտպանել բալթյան երկիրը Ռուսաստանի սպառնալիքներից:
Արքայազնը հագել է կամուֆլյաժ և լուսանկարվել Challenger 2 տանկի մեջ, իսկ հետո՝ զրահապատ մարտական ​​մեքենայի մեջ։
Ահա թե ինչ տեսք ունի Ռուսաստանը զսպելը գործնականում, և այս բազան ցույց է տալիս, թե որքան կարող է փոխվել ուժերի հավասարակշռությունը: Մինչ Էստոնիան վերականգնում էր անկախությունը 1991 թվականին, այնտեղ էր գտնվում խորհրդային հակաօդային պաշտպանության բազան, որտեղ MiG կործանիչները պատրաստ էին հարվածելու Արևմուտքին:
Այդ ժամանակվանից ամեն ինչ գլխիվայր շրջվել է. էստոնական զորքերը և ՆԱՏՕ-ի նրանց դաշնակիցները տեղակայվել են այդ տարածքում՝ կանխելու ռուսական հնարավոր ներխուժումը:
Ռազմավարական նշանակություն ունեցող այս ռազմաբազան շարունակում է ընդլայնվել: