Բողոքի ակցիա անող արցախցիները Ներքին գործերի նախարարության շենքի մոտ փակել են ճանապարհը՝ պահանջելով, որպեսզի ոստիկանությունից իրենց հստակ պատասխաններ տան իրենց հարցերի վերաբերյալ։
«Ճանապարհը փակում ենք եւ սպասում՝ մինչեւ ՆԳՆ-ն մեզ պատասխան կտա» ,- հայտարարեց փաստաբան Ռոման Երցյանը։
Ոստիկանությունը հայտարարեց, որ քաղաքացիների գործողությունները չեն բխում օրենքից, պահանջեցին բացել ճանապարհը։ Ոստիկանները սպառնացին ճանապարհը չբացելու դեպքում ֆիզիկական ուժ կկիրառեն։
Այսօրվա ակցիան իրականացվում է արցախցի փաստաբան Ռոման Երիցյանի կոչով։ Նա երեկ հայտնել էր, որ ՆԳՆ-ն իր դեմ նյութեր է պատրաստել եւ ուղարկել Քննչական կոմիտե, եւ, ըստ տեղեկությունների, խնդիր է դրված ամեն գնով կալանավորել իրեն։ Արցախցի փաստաբան Ռոման Երիցյանը, հիշեցնենք, վերջին օրերին ակտիվ զբաղվում է Ոստիկանության Վանաձորի բաժանմունքում խոշտանգված արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանի շահերի պաշտպանությամբ եւ բարձրաձայնում է այս գործով բոլոր խախտումների մասին։
Լրացված ՆԳՆ-ից խոստացան պատասխանել արցախցիների հարցերին, նրանք բացեցին ճանապարհը։