ՆԳՆ․ եթե պարզվի՝ Տիգրան Ուլուբաբյանի գործով ոստիկանները մեղավոր են, կպատժվեն
ՆԳՆ պաշտոնյան պարզաբանումներ ներկայացրեց բողոքի ակցիա անող արցախցիներին։ Նա ասաց, որ եթե պարզվի՝ Տիգրան Ուլուբաբյանի գործով ոստիկանները մեղավոր են, կպատժվեն։
«Բավարարված ենք այնքանով, որ ոստիկանության ներկայացուցիչները հարկ են համարել դրսեւորել հարգանք եւ դուրս գալ, այսպիսի պարզաբանումներ տալ։ Վստահ եղեք որ այսպիսի հավաքներից եւ անհամաձայնություն հայտնելուց հետո նրանք դրսեւորելու են ավելի լուրջ վերաբերմունք տեղի ունեցածի վերաբերյալ եւ այլեւս կանաչ լույսի տակ չեն քայլելու։ Ես գտնում եմ, որ այսօր մեր ակցիայով եւ ճանապարհը փակելով՝ հասել ենք մեր ուզածին, եւ ՆԳՆ ներկայացուցչի ասածից էլ բխում է, որ այս ամենի վերաբերյալ լինելու է լուրջ վերաբերմունք»,- հայտարարեց փաստաբան Ռոման Երիցյանը։
Նա ասաց, որ արցախցիները ակցիան դադարեցնում են մինչեւ մարտի 29-ը։ Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին արցախցիները հանրահավաք են անցկացնելու։