Հետաքրքիր փորձ Փարաքարում և Գյումրիում
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ջախջախիչ պարտություն է կրել Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրություններում՝ հավաքելով ձայների ընդամենը 31.89%-ը (3669 ձայն)։
Բոլոր 16 ընտրատեղամասերում ձայների հաշվարկի ավարտից հետո, ըստ ԿԸՀ կայքում հրապարակված տվյալների, համոզիչ հաղթանակ է տարել ընդդիմադիր «Միասնություն» դաշինքը, որի օգտին քվեարկել է 56,57%-ը (6508 ձայն):
Դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Վալոդյա Գրիգորյանը, ըստ օրենքի, մեխանիկորեն կդառնա Փարաքար համայնքի ղեկավար։ Երրորդ տեղում է «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 7,82%-ով (900 ձայն), վերջին տեղում՝ Կայունություն կուսակցությունը՝ 3,7%-ով (426 ձայն)։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ժամը 08:00-ի դրությամբ հրապարակել է Գյումրիում բացված 82 ընտրատեղամասից 73-ի քվեարկության արդյունքները։
Իսկ հանրապետության երկրորդ քաղաքում՝ Գյումրիում անցած ընտրություններում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը (առաջին համարը՝ քաղաքապետի պաշտոնակատար Սարիկ Մինասյան) առաջատարն է՝ 36,80% (16 938 ձայն) քվեներով։
Երկրորդ տեղում Հայաստանի կոմունիստական ​​կուսակցությունն է (առաջին համարը՝ նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյան), որի օգտին քվեարկել է ընտրողների 20,71%-ը (9 537 ձայն)։
Երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնում է «Մեր քաղաքը» դաշինքը (ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյան)՝ 15,85% ձայներով (7 296 ձայն)։