Երեքշաբթի՝ ապրիլի 1-ի գիշերը 2025 թվականին առաջինն էր, երբ Ռուսաստանը չկիրառեց հարձակողական անօդաչու սարքերի զանգվածային հարձակում Ուկրաինայի տարածքում, ասվում է Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի Telegram ալիքի ամենօրյա առավոտյան հաղորդագրության մեջ։ Զեկույցում նշվում է նաև Զապորոժիայի շրջանում ռուսական հակահրթիռային հարվածի մասին. «2025 թվականի ապրիլի 1-ի գիշերը (մարտի 31-ի ժամը 21:00-ի սահմաններում) հակառակորդը մարտավարական ինքնաթիռներից երկու հրթիռ է խոցել Զապորոժիայի ուղղությամբ”։
Միաժամանակ, ըստ Դնեպրոպետրովսկի շրջանային խորհրդի ղեկավար Նիկոլայ Լուկաշուկի, ռուսական զորքերը հարձակվել են Նիկոպոլ քաղաքի վրա։ «Օկուպանտներն օգտագործել են հրետանի և անօդաչու թռչող սարքեր։ Քաղաքում վնասվել են երեք առանձնատներ, ենթակառուցվածքներ և վարչական շենք», – գրել է նա Telegram-ում տեղական ժամանակով առավոտյան ժամը 7։30-ին՝ նշելով, որ ոչ ոք չի տուժել։