Մարդիկ անտանելի վիճակում են, օգնություն է պետք
Մի քանի ամիս առաջ մահացած քրոջս ընտանիքը այժմ կանգնած է նոր փորձության առջև։ Քույրս ուներ երկու երեխա՝ մեկ տղա, որը զոհվել է 44-օրյա պատերազմում ու մեկ աղջիկ(35 տարեկան), որն իր 11 տարեկան աղջկա հետ վարձով ապրում է արցախյան առաջին պատերազմի մասնակից՝ երկրորդ կարգի հաշմանդամ հայրիկի հետ։ Երկու ամիս առաջ քրոջս աղջկան վիրահատել են( ողնաշարի ճողվածքներ՝ 6 հատ իմպլանտների տեղադրումով)։ Իմպլանտների գումարը կազմել էր 1 200 000 ՀՀ դրամ, որը քրոջս ամուսինը պարտքով էր վերցրել ու մուծել։ Հետվիրահատական ժամանակահատվածը անցել է շատ ցավոտ ու բարդ։ Երեկ ահավոր ցավերով նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ երկուշաբթի օրը նորից պիտի վիրահատեն։
Նրանց ընտանիքը գտնվում է ծայրահեղ ծանր ֆինանսական վիճակում, քանի որ քույրս չարորակ ուռուցք ուներ ու բոլոր ֆինանսական միջոցները ծախսվել են նրա բուժման ու հուղարկավորության համար։
Նրանք այս պահին նույնիսկ դեղերի գումար չունեն։
Խնդրում եմ, եթե հնարավոր է, ով ինչքան կարող է օգնի։
Խնդրում եմ հնարավորինս տարածել։